Vrasja e babë e bir në Elbasan/ Burg përjetë për Ardjan e Florenc Çapjan

0

Burg përjetë për Ardjan Çapjan vendosi Gjykata e Posaçme e Apelit, që dënoi dhe pesë të akuzuarit e tjerë për vrasjen e babë e birë, Nezar e Gentian Beqirit më vitin 2012 në Elbasan.

Apeli la në fuqi vendimin e shkallës së parë, duke caktuar dënim të përjetshëm për Ardjan Capjan, Florenc Capjan dhe Olsi Lekun. Ata u shpallën fajtorë për veprat penale “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese”, “Grupi i strukturuar kriminal”, “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake”, “Mbajtja pa leje e armëve dhe municionit”.

25 vite heqje lirie u vendos për Etjen Canin dhe Klajdi Dokolin. Bashkëpunëtori i drejtësisë Ervis Bardhi u dënua me 15 vite burg.

Të gjithë këta janë pjesë e një bande të njohur në Elbasan dhe akuzohen për vrasjen e Gentian Beqirit dhe babait të tij Nezir Beqiri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *