Si te beni para me nje telefon te thjeshte?

0

A keni ngecur në një punë nëntë deri në pesë që nuk ju pëlqen shumë? Ose më mirë të themi, ju e urreni plotësisht atë dhe urreni të humbni kohën tuaj? Jeni duke kërkuar për një mënyrë e re, e lehtë, më e mirë për të fituar 100 dollarë në ditë? Atëherë pse të mos e bëni atë në internet? Dua të them, interneti është makina më e madhe për të fituar para të shekullit të 21-të!

Në këtë artikull, unë do t’ju prezantoj me 14 mënyra të thjeshta për t’u zotëruar për të fituar para në internet, disa prej të cilave definitivisht nuk do t’ju marrin 8 orë në ditë.

Reddit është një vend i mrekullueshëm për të mësuar se si të fitoni 100 dollarë në ditë. Këtu janë disa postime në Reddit që mendoj se do t’ju duken interesante. Shikoni ato dhe bashkohuni në diskutim!

1. Asistent i bisedës së drejtpërdrejtë

A ndiheni rehat duke biseduar me njerëz të tjerë? Dëshironi të fitoni midis 26 dhe 36 dollarë në orë? Atëherë kjo mund të jetë shumë mirë nxitimi i përsosur anësor në internet për ju!

Nëse biseda me të tjerët ju vjen natyrshëm, ne kemi një kërkesë të menjëhershme për asistentët e bisedës live. Roli është plotësisht i largët, aty ku do bisedoni drejtpërdrejt me klientët përmes faqes së tyre të internetit ose Facebook MessengerNUK keni nevojë të flisni me askënd në telefon.

Shumicën e kohës, ju do të ndihmoni klientët duke përdorur shabllonet ekzistuese të mesazheve. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të zgjidhni shabllonin e duhur dhe t’i dërgoni një përgjigje klientit. Pas përfundimit të një seance të shkurtër trajnimi, puna do t’ju duket e lehtë dhe e këndshme.

Si asistent i bisedës live, suksesi juaj varet nga personaliteti juaj miqësor dhe gatishmëria për të ndihmuar klientët. Nëse i përshtateni faturave, atëherë ju pret një karrierë emocionuese në botën e bisedës live.

2. Anketa me pagesë

Një tjetër e drejtpërdrejtë ngutje anësore në internet për ju fitoni para të lehta po bëni sondazhe të paguara. A e dini se ka shumë sajte atje që ju ofrojnë të bëni sondazhe dhe më pas t’ju paguajnë për to?

Kuptohet, nuk është sipërmarrja më fitimprurëse, por ia vlen t’i jepet një goditje pasi është kaq e lehtë dhe e disponueshme.

Nëse jeni të shqetësuar për legjitimitetin e këtij lloji të të ardhurave, mos u shqetësoni. Sondazhet me pagesë janë krejtësisht të ligjshme dhe ato përdoren nga mijëra biznese atje.

Kompanitë kanë nevojë për opinione nga përdoruesit dhe blerësit në mënyrë që të përmirësojnë produktet dhe shërbimet e tyre, si dhe të krijojnë të reja, dhe interneti u lejon atyre të arrijnë tek njerëzit që mund t’u ofrojnë atyre të dhëna të besueshme, njerëz që përndryshe nuk do të kishin mundësi t’i arrijnë.

Po, këtu hyni. Një sondazh me pagesë është në thelb të japësh mendimin tënd për një shërbim ose produkt dhe të paguhesh për të!

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të regjistroheni (falas!) në një faqe anketimi online me pagesë dhe të filloni të fitoni para! Por jini të kujdesshëm ndaj faqeve të mashtrimit që ju kërkojnë të paguani për të përdorur anketat e tyre.

Mirë, por si mund ta di se cilat faqe janë të besueshme kur bëhet fjalë për anketat me pagesë? Këtu është përzgjedhja ime e disa prej vendeve më të mira që mund të vizitoni për të marrë disa para shtesë nga anketat:

 • Sondazh i droguar – Ky është një nga faqet më të lehta dhe më të drejtpërdrejta të anketave në ueb. Është një faqe anëtarësimi falas ku mund të fitoni deri në 50 dollarë për sondazh. Do të merrni ofertën tuaj të parë të sondazhit me pagesë sapo të regjistroheni dhe mund ta pranoni kur të jeni gati. Survey Junkie ka një vlerësim A+ me Better Business Bureau dhe miliona anëtarë në mbarë botën. Ju mund t’i shlyeni pikët tuaja menjëherë për para në llogarinë tuaj bankare, ose përmes PayPal ose e-Giftcards.
 • Swagbucks – Ky është padyshim faqja më e popullarizuar e sondazheve me pagesë në botë. Sa herë që bëni një anketë, fitoni edhe pikë Swagbuck, të cilat mund t’i përdorni më vonë për të shlyer kartat e dhuratave ose paratë e gatshme. Swagbucks ju ofron gjithashtu aktivitete të tjera si kërkimi në ueb, luajtja e lojërave dhe shikimi i videove. Në varësi të sondazhit dhe aktivitetit që bëni në Swagbucks, do të jeni në gjendje të fitoni midis 2 dhe 50 dollarë për sondazh.
 • InboxDollars – E mira e InboxDollars është se nuk praktikon sistemin e pikëve – funksionon duke ju ofruar para të gatshme menjëherë (nëpërmjet PayPal, por edhe, nëse dëshironi, përmes kartave të dhuratave). Mund të fitoni para duke marrë anketa, duke luajtur lojëra, duke parë video dhe duke lexuar emaile, por edhe duke blerë nga dyqanet e zgjedhura. Sondazhet në InboxDollars paguhen diku nga 50 cent deri në 20 dollarë dhe çdo sondazh merr 2-25 minuta nga koha juaj, në varësi të gjatësisë së tij. InboxDollars ju jep 5 dollarë nëse regjistroheni me ta.
 • Sondazhe me markë – Një nga sondazhet më të njohura dhe platformat e kërkimit të tregut që paguan njerëzit për opinionet e tyre. Është një mundësi e shkëlqyer për të punuar nga shtëpia dhe për të fituar para duke bërë sondazhe nga komoditeti i shtëpisë tuaj. Bashkohu tani falas, bëhu anëtar dhe fillo të fitosh sot!
 • Pikat e Jetës – Një faqe tjetër e shkëlqyeshme për të fituar para shtesë, LifePoints ju lejon të bëni anketa dhe më pas të merrni pikë, të cilat më pas mund t’i shkëmbeni me para (të paguara përmes PayPal), donacione ose karta dhuratash.
 • Toluna – Toluna është një faqe anketash me pagesë që punon me marka të mëdha si Coca-Cola, Amazon, Kellog’s, L’Oreal, SONY Music, Fiat dhe shumë të tjera. Është shumë tërheqës sepse ju lejon të zgjidhni temat që ju pëlqejnë në mënyrë që të mund të argëtoheni më shumë duke bërë sondazhet. Ju mund të merrni pagesën prej tyre me para në dorë ose përmes kuponëve. Gjithashtu, së fundmi ata prezantuan seksionin e tyre të lojërave, i cili ju lejon të luani lojëra dhe të fitoni para!
 • unë them – i-Say ju ofron anketa me pagesë përmes IPSOS, një firmë kërkimore tregu. i-Say nuk përmban një larmi të madhe sondazhesh me pagesë sa faqet e tjera në këtë listë, por gjithsesi është një sajt shumë i mirë nga i cili mund të fitoni para shtesë. Funksionon nga sistemi i pikëve, por ju gjithmonë mund t’i shlyeni pikët tuaja ose për para në dorë ose për karta dhuratë.
 • 3. Leva Generative AI
 • Inteligjenca artificiale gjeneruese (AI) ka fituar shumë popullaritet për shkak të aftësisë së tij për të krijuar përmbajtje të reja dhe origjinale, të tilla si imazhe, video, muzikë dhe tekst. Përdorimi i kësaj teknologjie mund të hapë mundësi emocionuese për sipërmarrësit, krijuesit dhe profesionistët.
 • Këtu janë gjashtë përdorime të mundshme për AI gjeneruese për të fituar të ardhura anësore:
 • Krijimi i përmbajtjes
 • Blogerët, autorët e kopjimit dhe çdo adhurues i fjalëve që është përballur ndonjëherë me bllokun e shkrimtarit, ky postim është muza juaj krijuese! Imagjinoni të keni një bashkë-shkrimtar të cilit nuk i mbarojnë kurrë idetë, mund të krijojë narrativa bindëse në sekonda dhe t’ju mbështesë në përmirësimin e zërit tuaj unik.
 • Mjetet e inteligjencës artificiale si Biseda GPT or Google rapsod po rishkruajnë rregullat e krijimit të përmbajtjes, duke e bërë më të lehtë se kurrë prodhimin e gjithçkaje nga angazhimi postimet në blogkopje e mediave socialepërshkrimet e produkteve, Dhe më shumë.
 • Me AI si partnerin tuaj të shkrimit, ju mund të gjeneroni përmbajtje cilësore shpejt dhe me efikasitet, duke e bërë bllokun e shkrimtarit një gjë të së kaluarës. Pavarësisht nëse jeni një shkrimtar me përvojë që kërkon të rrisë produktin tuaj, ose një fillestar i etur për të gjetur zërin tuaj, AI është këtu për të lartësuar udhëtimin tuaj të shkrimit.
 • Hapat e ardhshëm:
 • Mësoj: Njihuni me mjetet gjeneruese të AI si GPT-4 dhe Google Bardi. Kuptoni potencialin dhe kufizimet e tyre.
 • Praktikë: Përdorni këto mjete për të krijuar lloje të ndryshme përmbajtjesh, si postimet në blog, kopjimi i mediave sociale dhe përshkrimet e produkteve.
 • Portofol: Ndërtoni një portofol që tregon aftësinë tuaj për të gjeneruar përmbajtje cilësore me AI.
 • Treg: Filloni të tregtoni shërbimet tuaja në platforma të pavarura si p.sh Upwork, Fiverr, ose LinkedIn.
 • Dizajn Grafik
 • Dizajnerë, artistë vizualë dhe të gjithë mendjet krijuese që janë përballur ndonjëherë me sindromën e kanavacës bosh, ky postim është frymëzimi juaj! Imagjinoni këtë: një mjet intuitiv që mëson stilin tuaj, përshtatet me preferencat tuaja dhe ju ndihmon të krijoni dizajne mahnitëse me vetëm disa klikime.
 • Inteligjenca Artificiale po bën valë në botën krijuese, duke e bërë më të thjeshtë krijimin e gjithçkaje, nga logot e gjalla deri tek grafika tërheqëse e mediave sociale. Me AI në krah, ju keni një partner dizajni që është i disponueshëm 24/7, gati për të sjellë në jetë vizionin tuaj. Pavarësisht nëse jeni një stilist me përvojë që kërkon të përshpejtojë rrjedhën e punës ose një fillestar që hedh hapat e parë, AI mund të jetë arma juaj sekrete e dizajnit.
 • Hapat e ardhshëm:
 • edukoj: Mësoni rreth mjeteve të AI për dizajn grafik. Kuptoni llojet e modeleve që mund të prodhojnë dhe si mund të manipuloni rezultatet e tyre.
 • Eksperiment: Krijoni grafika të ndryshme duke përdorur AI.
 • Portofol: Mblidhini këto në një portofol për të shfaqur aftësitë tuaja unike të dizajnit grafik.
 • promovojë: Promovoni shërbimet tuaja për klientët e mundshëm që kanë nevojë për zgjidhje me kosto efektive dhe të shpejta të projektimit.
 • Përbërja muzikore
 • Muzikantë, kompozitorë dhe të gjithë shpirtrat krijues që kanë ëndërruar ndonjëherë të krijojnë peizazhet e tyre unike zanore, ky postim në blog është një simfoni e veçantë për ju! Imagjinoni të keni një partner virtual që nuk lodhet, nuk i mbarojnë kurrë idetë kreative dhe ju ndihmon të kompozoni muzikë që mund të përfshijë zhanre dhe të thyejë kufijtë.
 • Inteligjenca Artificiale po transformon industrinë e muzikës, duke e bërë krijimin e kompozimeve origjinale të arritshme për të gjithë, jo vetëm për muzikantë të stazhuar. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar të krijoni tinguj tërheqës, rezultate relaksuese në sfond, apo edhe hitin e radhës në krye të grafikut, AI mund t’ju ndihmojë të arrini notat e duhura, fjalë për fjalë dhe figurativisht.
 • Hapat e ardhshëm:
 • studim: Studioni se si AI mund të përdoret në kompozimin muzikor. Mësoni rreth mjeteve të ndryshme të kompozimit të muzikës me AI.
 • Krijo: Përdorni këto mjete për të kompozuar lloje të ndryshme muzike, si p.sh. këngë në sfond ose tinguj.
 • Showcase: Ndërtoni një bibliotekë të kompozimeve tuaja për të demonstruar aftësitë tuaja.
 • Rrjet: Kontaktoni bizneset, YouTubers ose krijuesit e podkasteve që mund të kenë nevojë për muzikë të personalizuar për projektet e tyre.
 • Gjenerimi i videove
 • Krijuesit e përmbajtjes, ndikuesit dhe profesionistët e marketingut, më jepni veshët tuaj! A keni dashur ndonjëherë që të mund të prodhoni video magjepsëse pa dhimbjet e kokës logjistike të xhirimeve dhe procesit të redaktimit që kërkon shumë kohë? Po sikur t’ju them se ka një AI për këtë? Po, e lexuat mirë.
 • Gjenerimi i videove me AI po revolucionarizon mënyrën se si ne krijojmë përmbajtje, duke e bërë më të lehtë se kurrë gjenerimin e videove unike dhe tërheqëse nga inputet më të thjeshta. Pavarësisht nëse po kërkoni të krijoni video promovuese, përmbajtje argëtuese ose materiale edukative, AI është gati të rritet.
 • Hapat e ardhshëm:
 • Familjarizohu: Mësoni rreth mjeteve të AI që mund të gjenerojnë video, si DeepArt ose DeepFake.
 • Krijo: Krijoni video unike duke përdorur AI. Këto mund të jenë për qëllime promovuese, argëtuese ose edukimi.
 • Shes: Tregojini shërbimet tuaja bizneseve ose individëve që kanë nevojë për përmbajtje unike video. Sigurohuni që të komunikoni qartë përfitimet e videove të krijuara nga AI.
 • Konsulencë Automatizimi
 • A e gjeni veten të mbingarkuar nga detyrat e lodhshme dhe të përsëritura që ju thithin kohën dhe energjinë? Nëse kjo tingëllon shumë e njohur, atëherë më lejoni t’ju prezantoj me botën e mrekullueshme të konsulencë për automatizimin.
 • Nëpërmjet përdorimit të AI, ne mund t’i delegojmë këto detyra të zakonshme tek homologët tanë dixhitalë. Imagjinoni, një asistent virtual që menaxhon oraret tuaja, rendit emailet tuaja ose trajton aktivitetet tuaja në mediat sociale, të gjitha pa humbur asnjë rrahje.
 • Hapat e ardhshëm:
 • Mësoj: Edukoni veten për mjete të ndryshme automatizimi si Zapier dhe Pabbly Connect dhe softuer të bazuar në AI.
 • Ofroj: Siguroni konsultime për bizneset dhe individët që kërkojnë të automatizojnë detyrat e përsëritura dhe të rrisin efikasitetin.
 • Krijo: Zhvilloni flukse pune të personalizimit të automatizimit për klientët, në varësi të nevojave të tyre.
 • Planifikimi i Ngjarjeve Virtuale
 • Planifikuesit e ngjarjeve, menaxherët e komunitetit dhe kushdo tjetër që është ngarkuar ndonjëherë të bashkojë njerëzit në botën dixhitale, kjo është për ju! A keni imagjinuar ndonjëherë të orkestroni një ngjarje virtuale ku planifikimi është po aq i qetë sa vetë ngjarja? Ëndërroni të krijoni përvoja të personalizuara, interaktive për të pranishmit, pa u humbur në detajet e pafundme logjistike?
 • Me ndihmën e Inteligjencës Artificiale, planifikimi i mbledhjeve virtuale – nga webinarët intimë deri te konferencat masive në internet – bëhet një fllad. Inteligjenca artificiale mund të menaxhojë gjithçka, nga planifikimi, dërgimi i ftesave të personalizuara, deri te krijimi i aktiviteteve tërheqëse që rezonojnë me audiencën tuaj. Dhe e gjithë kjo me vetëm disa klikime dhe shtypje të tasteve.
 • Hapat e ardhshëm:
 • hulumtim: Mësoni rreth mënyrave të ndryshme se si mund të përdoret AI në planifikimin e ngjarjeve, të tilla si automatizimi i ftesave ose aktivitetet ndërvepruese.
 • Plan: Provoni të planifikoni një ngjarje të vogël virtuale me miqtë ose kolegët duke përdorur mjetet e AI.
 • Expand: Ndërsa fitoni përvojë dhe besim, ofroni shërbimet tuaja grupeve ose organizatave më të mëdha.
 • Treg: Reklamoni shërbimet tuaja në faqet e internetit të planifikimit të ngjarjeve, mediat sociale dhe në rrjetin tuaj personal.
 • Duke përqafuar AI gjeneruese, ju mund të zhbllokoni rrjedhat e reja të të ardhurave dhe të zgjeroni grupin tuaj të aftësive. Përfitoni nga këto teknologji të fundit për të ngritur karrierën tuaj dhe lirinë financiare në 2023 dhe më tej!
 • 4. Krijoni produktet tuaja të printuara sipas kërkesës duke përdorur Artin e AI
 • Krijimi i produkteve të printuara sipas kërkesës bazuar në artin e AI është një mundësi unike dhe emocionuese për ju që të shfrytëzoni kërkesën në rritje për produkte novatore, vizualisht mahnitëse. Me përdorimin e inteligjencës artificiale, ju mund të krijoni dizajne të një lloji që magjepsin dhe angazhojnë klientët, duke i veçuar produktet tuaja nga ofertat tradicionale në treg.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *