Përflitej se Lorik Cana mund të jetë në krye të federatës, reagon ish-kapiteni i kombëtares

0

Një lajm që po përflitet së fundmi në Kosovë është që Lorik Cana pritet të kandidojë për postin e Presidentit të Federatës së Futbollit të Kosovës. Disa e bënë të kryer kandidaturën e ish-kapitenit të Kombëtares kuqezi, por ky i fundit i hedh poshtë këto aludime.

“Rri qetë vëlla, derisa Kosova nuk bëhet Shqipëri, nuk më sheh as në FFK, as në FSHF…Unë i shikoi punët e mia dhe ti je i kënaqur…Deri atëherë të përshëndes! Të fala nga Gjakova!”, shkruan Lorik Cana në një koment.

Duket se momentalisht Cana kërkon të jetë larg posteve të larta në futboll dhe nuk dëshiron të ketë një detyrë të tillë deri në bashkimin e trojeve shqiptare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *