Jamarbër Malltezi lirohet nga burgu, Apeli e lë në arrest shtëpie! Nuk ndryshon masa për Berishën

0

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar vendosi të lirojë nga burgu Jamarbër Malltezin, duke zbutur masën nga “arrest në burg”, në “arrest në shtëpi”.

Ndërsa për ish-kryeministrin Sali Berisha nuk ka ndryshim mase, thanë burime të gazetares Anila Hoxha që janë prezente në seancë.

Avokati i Berishës, Genc Gjokutaj pas mbarimit të seancës tha se beteja për këtë çështje do të jetë e gjatë, ndërsa theksoi se deputeti nuk ka rrezik të largohet nga vendi, pasi dy ditë të javës është në parlament.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *